Jak wybierać zabawki dla dzieci?

Świat najmłodszych jest pełen beztroski, ciekawości, śmiechu i zabawy. Czasem sami chcielibyśmy cofnąć się do czasów dzieciństwa choćby na jeden dzień, by znów naszym największym zmartwieniem było to, że trzeba już wracać z placu zabaw do domu. Niestety, jest to niemożliwe. Jedyne, co możemy zrobić, to zapewnić naszym pociechom jak najlepsze dzieciństwo, aby za kilkanaście lat także wspominały je z uśmiechem.

Czemu odpowiednie zabawki dla dzieci są tak ważne?

Zabawki dla dzieci to nie tylko rzeczy, które dostarczają im rozrywkę i możliwość zabawy. To także bardzo ważne narzędzia w rozwoju dzieci, dlatego wybierając zabawki dla dzieci, powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób dobierać je do wieku, zainteresowań, poziomu rozwoju. Nie jest ważne tylko to, jakie zabawki nasze dzieci chcą mieć. Ważne jest to, jakich zabawek potrzebują, aby odpowiednio się rozwijać, poznawać świat, ciekawie spędzać każdy dzień. Przy wyborze zabawek dla dzieci powinniśmy kierować się ważnymi zasadami, by jak najlepiej wspierać nasze pociechy w rozwoju. 

Czym kierować się przy wyborze zabawek dla dzieci?

Pamiętasz swoją ostatnią wizytę w sklepie z zabawkami? Labirynt półek, wiele kolorów, kształtów, zabawki dla dzieci z przeróżnymi funkcjami, pluszaki, pojazdy… To tylko niektóre ze słów opisujących to, co widzimy w sklepach z zabawkami dla dzieci. Wydawałoby się, że małe dzieci mają tak rozwiniętą wyobraźnię, że zadowoli je dosłownie każda zabawka. Jest w tym trochę prawdy – jeśli jesteś rodzicem, pewnie wiesz, że dzieci potrafią bawić się wszystkim, 

Jednak zabawki dla dzieci powinny być wybierane z głową. Dla niemowlaka wybieraj takie, którymi na pewno nie zrobi sobie krzywdy. Unikaj części, które dziecko może połknąć. Zamiast tego weź z półki kontrastowego pluszaka wykonanego z miękkiego materiału. Dla pociech nieco starszych wybieraj zabawki, które dostarczą nie tylko rozrywki, ale także będą wspierać naukę – na przykład mówienia, liczenia czy nazywania kolorów. Od Ciebie zależy, jak wpłyniesz na rozwój swojego dziecka już od pierwszych lat jego życia. 

About the Author

You may also like these